Ortopedi

Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü, uzman doktor kadrosuyla kas-iskelet sistemindeki doğumsal ve edimsel hastalıkları hastanemizde yer alan tüm bölümlerle dayanışma ve işbirliği içinde inceleyen, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak teşhis eden, hastalara en uygun medikal ve cerrahi tedaviyi bilimsel düzeyde planlayarak uygulamaktadır. Hastalar, tedavi planları ile ilgili olarak uzman doktorlarımız tarafından tüm ayrıntılarıyla bilgilendirilmektedir. Ortopedi ve Travmatoloji, teknoloji ve bilimsel ilerlemelerin ışığında en hızlı gelişen, değişen ve hatta kapsamı artan dalların başında gelmektedir.

Ortopedi Nedir?
Ortopedi, kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarına ve bakımına odaklanan bir tıp dalıdır. Söz konusu sistem kaslar ve kemiklerin yanı sıra eklemler, bağlar ve tendonlardan oluşur. Ortopedi alanında uzmanlaşmış Ortopedistler, spor yaralanmaları, eklem ağrısı ve sırt problemleri gibi çeşitli kas-iskelet sistemi sorunlarını tedavi etmek için hem cerrahi hem de cerrahi olmayan modern yaklaşımlar hastalarını tedavi ederler.

Ortopedi Hangi Hastalıklara Bakar?

Rekonstrüktif Cerrahi: Unikompartmantal Diz Protezi, Total Diz Protezi, Total ve Parsiyel Kalça Protezi, Ayak Parmakları Rahatsızlıkları (Halluks Valgus-Rigidus vb.),Yüksek Tibial Osteotomi, Tendom Uzatma ve Gevşetmeleri,Ortopedik Enfeksiyonlar (Osteomyelit, Septik Artrit, Tırnak Batması), Eklem Enfeksiyonları (Viskosuplementasyon, PRP), Amputasyonlar

Ekstremite Kırıkları Cerrahisi: Omuz, Kol, Ön Kol, El, El bileği, Parmaklar, Bacak, Uyluk, Diz, Ayak Bileği ve Ayak Kırıkları

Spor Yaralanmaları: Diz Bağ Yaralanmaları, Menüsküs Yırtıkları, Kıkırdak Yaralanmaları, Omuz Bağ Yırtıkları, Ayak Bileği Bağ Yaralanmaları Tedavileri.

El Travmaları: El bilek ve Parmak Kırılmaları, Tendon Kesileri, Tırnak
Doktorlarımız

ORTOPEDİ
Op.Dr. Tanzer Gürcü Özgeçmiş Randevu
ORTOPEDİ
Op.Dr. Mustafa Eroğlu Özgeçmiş Randevu