Beslenme ve Diyet polikliniğimizde kendi yaşam şeklimize uygun diyetin nasıl olması gerektiği, hastalıkların oluşmasında beslenme ile ilgili etmenlerin neler olduğunu, hastalık diyetinde yapılması gereken değişiklikler ile besinlerin hazırlanması ve doğru uygulamalar hakkında bilgi verilerek hastaların yaşam kalitelerinin artmasına destek olunmaktadır.

Polikliniğimize başvuran hastalarımızda; ayrıntılı bir şekilde beslenme durumları ve alışkanlıkları incelenmekte, vücut analiz cihazları ile vücut yağ yüzdesi, kas kütlesi, su oranı tespit edilmektedir. Kişinin, yaşı, cinsiyeti, beslenme alışkanlıkları, fiziksel aktivite durumu, vücut analizleri ve kan bulguları değerlendirilerek kişiye özel beslenme programı hazırlanmakta, aralıklarla kontrolleri yapılıp takip edilmektedir.

Polikliniğimizde kişinin kilo kontrolü, yetişkinlerde kilo verme programları, çocuk ve ergenlerde kilo verme programları, Diyabet (şeker) hastalarında hastalık yönetimi,kilo verme programları,tıbbi beslenme tedavisi, böbrek hastalıkları için beslenme programları, kanser hastalıklarında beslenme programları, Mide Botoxu uyumlu beslenme programları, Tüp Mide ve Diyabet (şeker) cerrahisine uyumlu beslenme programları, Sporcu Beslenmesi, Çölyak vb. Gluten İntolaransı ve hastalıklarına uyumlu beslenme programları, bağırsak hastalıkları tedavilerine uyumlu beslenme programları, Vegan-vejeteryan beslenmesi, Genetik Analiz uyumlu beslenme tedavileri (besin duyarlılıkları, kilo alma ilişkili besinlerin saptanması ve uyumlu diyetin saptanması) uygulanmaktadır.








Doktorlarımız

DİYET VE BESLENME
Dyt. Şevval Şişman Özgeçmiş Randevu
DİYET VE BESLENME
Dyt. Ezgi Önay Özgeçmiş Randevu
DİYET VE BESLENME
Dyt. Emine İyiol Beserek Özgeçmiş Randevu