Akdeniz’in en önemli turistik destiyonasyonlarından biri olan Fethiye’de bulunan hastanemiz, Plastik ve Rekonstrüfktif Cerrahi dalında uzman sağlık kadrosu, çağı yakalayan teknolojik ekipmanları ve tecrübesi ile yurt içi ve yurt dışında birçok hastaya çok geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır.


Plastik cerrahi, bir kişinin görünüşü ve işlevini değiştirebilecek özel bir ameliyat türüdür. Adını, Yunanca “plastikos” kelimesinden alarak “biçimlendirmek veya şekil vermek” anlamına gelir.

Rekonstrüktif cerrahide, yüz veya vücuttaki yarık, doğum kusurları, travmatik bozukluklar gibi hataları düzeltir veya bir kadının göğsünün yeniden yapılandırılması gibi şikâyetler yer alır.

Kozmetik (estetik) prosedürler ise, kişilerinde vücutlarında tatmin olmadığı bir kısımların değiştirilmesi veya düzeltilmesi ile alakalıdır.

Plastik, Rekonstrüfktif ve Estetik Cerrahi Hangi Rahatsızlıklarla İlgilenir?

Yaygın kozmetik prosedürler göğüsleri büyütme (büyütme mamoplasti) veya daha küçük (küçültme mamoplasti) yapma, burnu yeniden şekillendirme (rinoplasti) ve yağların vücuttaki belirli noktalardan (liposuction) çıkarılması gibi işlemleri içerir. Bazı kozmetik prosedürler çoğu insanın ameliyat düzeyinde düşündüğü gibi cerrahi (yani kesme ve dikiş) değildir. Örneğin, kırışıklıkları gidermek için botoks uygulaması, daha genç bir görünüm için dolgu serum uygulamaları ve iple asma yöntemleri gibi cerrahi olmayan alternatif yöntemler de kullanılmaktadır.

Botoks/Dolgu Uygulamaları, PRP, Gençlik Serumu, Dermabrazyon, Kaş Kaldırma/Alın Germe, Yüz Germe, Boyun Estetiği, Rinoplasti (Piezzo-Ultrasonik Burun Estetiği), Göz Kapağı Estetiği, Kepçe Kulak Ameliyatı, Boyun Germe, Kırışıklık Tedavisi, Bişektomi (Holywood Yanağı), Karın Germe (Abdominoplasti), Kol Germe, Uyluk Germe, Liposuction, Jinekomasti Ameliyatı, Meme Küçültme, Meme Büyütme, Meme Dikleştirme, Genital Estetik, Cilt Problemleri Tedavileri (Lekeler, Örümcek Damarlar, Skar Revizyonlar) plastik cerrahi bölümümüzde öne çıkan işlemler arasında yer almaktadır.

 
Doktorlarımız

PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ
Op.Dr. Bahar Yılmaz Arus Özgeçmiş Randevu